Rasmussen: Gruzja będzie członkiem NATO

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył, że "Gruzja będzie członkiem NATO". Powiedział o tym podczas rozpoczętej w czwartek swej pierwszej wizyty w tym kraju.

 

Na spotkaniu z przewodniczącym parlamentu gruzińskiego Dawidem Bakradze Rasmussen zapewnił, że zostaną uszanowane decyzje podjęte na szczycie NATO w Bukareszcie i Gruzja wejdzie do NATO, "kiedy spełni wymagania".

 

Na szczycie w 2008 roku w stolicy Rumunii przywódcy państw NATO zdecydowali, że przyszłość Gruzji i Ukrainy jest w Sojuszu Północnoatlantyckim.

 

Rasmussen, który oficjalnie otworzył w czwartek biuro NATO w Tbilisi, wyraził zadowolenie z faktu wysłania przez Gruzję do Afganistanu blisko tysiąca żołnierzy i przekazał kondolencje rodzinom czterech z nich, którzy tego dnia zginęli.

 

Bakradze oświadczył ze swej strony, że jedną z "kluczowych kwestii" omawianych podczas spotkania był stosunki z Rosją. "NATO jest zainteresowane poprawą stosunków z Rosją, ale sekretarz generalny jasno powiedział, że nie dojdzie do tego kosztem interesów Gruzji ani zasad prawa międzynarodowego" - podkreślił Bakradze.

 

W piątek Rasmussen spotyka się z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Kłopotliwy człowiek 13:32:15 | 2010-10-01
I bardzo dobrze.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?