Rosja: 14 rebeliantów zabitych w Dagestanie

Co najmniej 14 rebeliantów zabiły w środę siły bezpieczeństwa w Dagestanie, na rosyjskim Kaukazie Północnym - poinformowały rosyjskie media, powołując się na Krajowe Centrum Antyterrorystyczne.


Rebelianci zostali zabici w dwóch operacjach antyterrorystycznych w stolicy Dagestanu Machaczkale i w pobliskim porcie Kaspijsk.

W Machaczkale zabito pięciu rebeliantów, a w Kaspijsku dziewięciu. Wcześniejsze dane mówiły o dziesięciu zabitych rebeliantach.

Dagestan to jedna z najbardziej niespokojnych republik Federacji Rosyjskiej na Kaukazie Północnym. Niemal codziennie dochodzi tam do strzelanin i zamachów bombowych, o które obwinia się gangi i radykałów, zainspirowanych rebelią w sąsiedniej Czeczenii.

W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku w Dagestanie, według miejscowego MSW, zlikwidowano 110 członków nielegalnych formacji zbrojnych. W trakcie tych operacji zginęło także 81 funkcjonariuszy dagestańskiego MSW, dziesięciu pracowników Federalnych Sił Bezpieczeństwa (FSB), 12 żołnierzy rosyjskiego MSW, 17 cywilów. W następstwie aktów terroru zostało też rannych ponad 100 milicjantów.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?