Irak: Zamach na bazę wojskową w Bagdadzie

Co najmniej siedem osób zginęło, a 22 odniosły obrażenia, gdy kilku zamachowców-samobójców zdetonowało w niedzielę ładunki wybuchowe w bazie wojskowej w Bagdadzie - poinformowały władze irackie.

 

Zamach przeprowadzono w dzielnicy Bab el-Muzam. Ten sam kompleks, który często jest wykorzystywany jako ośrodek rekrutacyjny, był już celem samobójczego zamachu 17 sierpnia. Wtedy zginęło tam 59 osób.

 

Według źródła w irackiej policji w niedzielę doszło do co najmniej dwóch eksplozji.

 

Irackie MSW podało, że uzbrojeni mężczyźni ostrzelali wejście do bazy, a następnie dwóch zamachowców-samobójców podjęło próbę przedarcia się do środka, ale zostali zatrzymani i zabici. Trzeci zamachowiec z ładunkiem wybuchowym został postrzelony.

 

Według rzecznika bagdadzkich sił bezpieczeństwa Kasima al-Musawiego, policja twierdzi, że w zamachu uczestniczył także co najmniej jeden zamachowiec w samochodzie. Musawi podał jednak inną liczbę zabitych - tylko dwóch.

 

Pięć dni temu oficjalnie zakończyła się misja bojowa sił amerykańskich w Iraku, budząc obawy o zdolność sił irackich do przejęcia odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju.

 

Sierpień był bardzo krwawym miesiącem w tym kraju. W różnych aktach przemocy zginęło 426 Irakijczyków, w tym 295 cywilów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?