Ataki terrorystyczne w Iraku - 50 zabitych

Do 43 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych sobotnich wybuchów w irackim mieście Basra - poinformowali w niedzielę przedstawiciele wydziału zdrowia w lokalnych władzach. W sobotę informowano o 20 zabitych.

 

Liczbę 43 ofiar śmiertelnych potwierdziły też źródła w kostnicy w Basrze, cytowane przez agencję Associated Press.

 

Według informacji podawanych w sobotę, dwa wybuchy nastąpiły w odstępie kilku minut na bazarze al-Aszaar. Wciąż nie jest jasne, co było przyczyną eksplozji. Władze podają tak różne okoliczności, jak zamach bombowy lub wybuch wadliwego generatora prądu.

 

Dziesiątki rannych ludzi zabrano do czterech szpitali w Basrze, leżącej 550 km na południowy wschód od Bagdadu.

 

W niedzielę w irackim mieście Ramadi eksplodował samochód-pułapka, zabijając 7 osób i raniąc 21 - podała agencja Reutera, powołując się na źródła w policji. - Samochód-pułapka za restauracją na głównej ulicy zabił siedem osób i ranił 21 - powiedział przedstawiciel policji.

 

Wybuch nastąpił około godz. 11.30 czasu lokalnego (10.30 czasu polskiego) w uczęszczanym rejonie miasta. Agencja Associated Press, powołując się na policję i źródła medyczne, opisuje miejsce jako okolice stacji benzynowej i nieczynnego kina w centrum Ramadi, które leży ponad 100 km na zachód od Bagdadu.

 

Częstotliwość aktów przemocy znacznie spadła w Iraku od 2008 roku, jednak nadal dochodzi do ataków, szczególnie w Bagdadzie - przypomina AP.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?