Afganistan: Nie żyje drugi zaginiony żołnierz USA

Nie żyje drugi amerykański żołnierz, który wraz z kolegą zaginął w piątek na wschodzie Afganistanu - poinformowały w czwartek w Kabulu amerykańskie źródła wojskowe.

 

Rodzina 25-letniego Jaroda Newlove'a została poinformowana w czwartek o jego śmierci - powiedział anonimowy przedstawiciel wojsk amerykańskich. Newlove zaginął w piątek wraz z 30-letnim Justinem McNeleyem, którego ciało odnaleziono w niedzielę.

 

Szef policji w prowincji Logar gen. Mustafa Moseini poinformował, że w środę późnym popołudniem odnaleziono zwłoki drugiego amerykańskiego żołnierza.

 

Według przedstawiciela lokalnego rządu Mohammada Rahima Amina ciało znajdowało się w odległości 60 km od bazy wojskowej sił koalicyjnych w Logar, na wschodzie kraju.

 

Obaj żołnierze wyjechali ze swojej bazy w Kabulu w piątek przed południem. Ich pojazd znaleziono w niespokojnej prowincji Logar. Afgańscy talibowie poinformowali w weekend, że jeden z żołnierzy zginął w strzelaninie, a drugi został wzięty do niewoli.

 

Nadal nie wiadomo, co Newlove i McNeley robili w tak niebezpiecznej okolicy. Jak poinformowali przedstawiciele wojska amerykańskiego, żołnierze ci byli instruktorami w szkole dla afgańskich sił bezpieczeństwa. Szkoła miała siedzibę w Kabulu, lecz zajęcia odbywały się poza stolicą Afganistanu - nigdy jednak nie na terenach, na których odnaleziono ciała.

 

Jedynym amerykańskim żołnierzem przebywającym dotychczas w talibskiej niewoli był starszy szeregowy Bowe Bergdahl, który zaginął w czerwcu 2009 roku w prowincji Paktika. Od tego czasu wystąpił w opublikowanym przez talibów nagraniu potwierdzającym porwanie.

 

W Afganistanie uprowadzono został również reporter "New York Timesa" David Rohde, który próbował skontaktować się z jednym z dowódców talibów. Po siedmiu miesiącach niewoli uciekł wraz z afgańskim kolegą w czerwcu 2009 roku. Większość tego czasu spędził w kryjówkach talibów w Pakistanie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?