Rosja: pierwsi zatrzymani podczas sobotnich demonstracji opozycji

(fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)

W Moskwie i kilku innych rosyjskich miastach w sobotę odbywają się demonstracje opozycji w obronie sprawiedliwych wyborów. OWD-Info, organizacja monitorująca zatrzymania w Rosji, podała, że podczas manifestacji zatrzymanych zostało już 11 osób.

 

Pięć osób zatrzymano w Moskwie, cztery w Petersburgu i dwie w Rostowie nad Donem - informuje OWD-Info.

 

Rosyjska opozycjonistka Lubow Sobol napisała na Twitterze, że przed demonstracją do biura zwolenników opozycjonisty Aleksieja Nawalnego przyszli policjanci i prowadzą w nim przeszukanie. Sobol napisała, że została zatrzymana przez policję, jednak rosyjska niezależna telewizja Dożd podała później, że opozycjonistka wciąż przebywa w biurze.

 

Oddziały specjalne OMON przyszły w sobotę do studia kanału związanego z Nawalnym - Nawalny LIVE - donoszą rosyjskie niezależne media. Na Twitterze Nawalny LIVE napisano, że funkcjonariusze wyważyli drzwi do studia, zatrzymują pracowników i konfiskują sprzęt.

 

Według MSW na manifestacji w centrum Moskwy zebrało się ok. 7 tys. ludzi. Władze wydały zgodę na przeprowadzenie akcji i koncertu na prospekcie Sacharowa w centrum stolicy w godzinach 14-16 (13-15 w Polsce).

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?