Syryjskie Obserwatorium: już 43 zabitych w nalotach w Idlibie

(fot. depositphotos.com)

Do co najmniej 43 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych nalotów, do których w poniedziałek doszło w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 

Organizacja przypisuje bombardowania siłom rosyjskim i syryjskim.

 

W nalocie rosyjskich sił na targ w mieście Maarat al-Numan w południowym Idlibie śmierć poniosło co najmniej 37 osób, w tym 35 cywilów - sprecyzowało Obserwatorium. Wcześniejszy bilans mówił o co najmniej 16 ofiarach śmiertelnych i ponad 30 rannych.

 

Tymczasem sześciu cywilów zginęło w nalotach sił syryjskich w okolicy miasta Sarakib - podało Obserwatorium z siedzibą w Londynie, które na miejscu w Syrii dysponuje własną siatka informatorów. Według najnowszych danych w obu nalotach rannych zostało ponad 100 osób.

 

Dzień wcześniej w nalocie sił prorządowych w Idlibie zginęło co najmniej 11 cywilów.

 

Region Idlibu bombardowany jest przez siły reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada, wspomagane przez siły sojuszniczej Rosji. Ich ofensywa jest realizacją zapowiedzi Asada, który chce oczyścić tę część kraju z rebeliantów i dżihadystów; to ostatnia kontrolowana przez nich enklawa.

 

Według danych Obserwatorium od końca kwietnia, kiedy rozpoczęto ofensywę w Idlibie, zginęło ponad 2 tys. ludzi, w tym ponad 700 cywilów.

 

W rezultacie wojny w Syrii, która wybuchła w 2011 roku w następstwie represji reżimu wobec prodemokratycznych pokojowych manifestantów, zginęło ponad 370 tys. ludzi, a miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?