Chiny: Dwie osoby zginęły, 12 zaginionych w wybuchu w fabryce

(fot. depositphotos.com)

Dwie osoby zginęły, 18 zostało ciężko rannych, a 12 innych uznano za zaginione w wyniku silnego wybuchu w zakładach gazowych w mieście Yima w prowincji Henan w środkowych Chinach - podały w piątek państwowe chińskie media.

 

Do eksplozji doszło w piątek ok. godz. 17.45 w zakładzie należącym do spółki Henan Coal Gas Group. Według źródeł agencji AFP wybuch nie nastąpił w strefie ze zbiornikami z gazem, a produkcja w zakładzie została wstrzymana.

 

Wybuch wybił szyby i zniszczył drzwi w budynkach oddalonych o 3 km od fabryki - podała państwowa telewizja CCTV na swoim kanale w mediach społecznościowych.

 

Pomimo zapowiedzi chińskich władz dotyczących wzmocnienia reguł bezpieczeństwa w kraju wciąż często dochodzi do wypadków przemysłowych. W marcu eksplozja w zakładach chemicznych w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin zabiła 78 osób i raniła setki innych.

 

Do jednego z najtragiczniejszych wypadków doszło w 2015 roku, gdy w serii wybuchów w portowym mieście Tiencin na północy kraju zginęło co najmniej 165 osób.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?