Trump zasugerował grupie kongresmenek wyjazd z USA. Odpowiedziała mu Alexandria Ocasio-Cortez

( fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER)

Prezydent USA Donald Trump zaatakował w niedzielę na Twitterze grupę kongresmenek z Partii Demokratycznej za krytykowanie masowych akcji przeciw imigrantom i napisał, że powinny opuścić kraj i wrócić do tych "dotkniętych przestępczą zarazą miejsc, z których pochodzą".

 

Kongresmenki krytykowały politykę migracyjną prezydenta, a zwłaszcza organizowane na jego zlecenie naloty służb migracyjnych, mające za zadanie zatrzymanie nielegalnych imigrantów i deportowanie ich.

 

"Jakie to interesujące, widzieć 'Progresywne' Demokratyczne kongresmenki pochodzące z krajów, których rządy są kompletną i totalną katastrofą, najgorsze, najbardziej skorumpowane i niewydolne na całym świecie (o ile w ogóle mają funkcjonujące rządy), jak teraz głośno i złośliwie mówią ludziom w Stanach Zjednoczonych, największemu i najpotężniejszemu państwu na świecie, jak powinien działać rząd" - napisał Trump.

 

"Czemu nie wrócą i nie pomogą naprawić tych całkowicie zepsutych, dotkniętych przestępczą zarazą miejsc z których pochodzą. A potem wrócą i pokażą nam jak się to robi" - głosi kolejny tweet prezydenta.

 

Jego napastliwe uwagi były - jak pisze AP - prawie na pewno skierowane do Alexandrii Ocasio-Cortez, młodej, ale bardzo popularnej kongresmenki z Nowego Jorku i grupy jej sojuszniczek w Kongresie nazywanej "oddziałem" oraz Ilhany Omar, Ayanny Pressley i Rashidy Tlaib. Tylko Omar, która pochodzi z Somalii, nie urodziła się w USA.

 

Ocasio-Cortez zareagowała na Twitterze: "Panie prezydencie, kraj z którego pochodzę (...) to Stany Zjednoczone".

 

W Ameryce w piątek rozpoczęły się już protesty przeciwko zaplanowanym od niedzieli masowym deportacjom. Władze niektórych stanów i miast zapowiedziały, że nie będą udzielać pomocy służbom migracyjnym.

 

Amerykański Związek Wolności Obywatelskich (ACLU) wystąpił z pozwem przeciw najnowszej akcji Trumpa, uzasadniając, że przed deportacją nielegalni powinni mieć prawo przedstawienia swojej sprawy sędziemu migracyjnemu.

 

Agencja ds. Imigracji i Ceł (ICE) zamierza rozpocząć w niedzielę akcję w 10 dużych miastach, w tym w Nowym Jorku, Chicago, Los Angeles, Houston, ale się do tego nie ograniczy. Media podkreślają, że celem staną się także rodziny, włączając w to mieszkające w USA od dziesięcioleci z dziećmi, które są obywatelami amerykańskimi.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 13:50:50 | 2019-07-16
Praworządność w rozumieniu EU i pani Ocasio-Cortez: ślepe otwieranie bram nielegalnym imigrantom. To w taki razie po co dokumety tożsamości, po co płacić podatki, po co kursy na prwao jazdy, po co trzymać przestępców w więzieniach, skoro legalne jest be, a nielegalne cudowne. I wychodzi nam świat według lewactwa - strach pomyśleć. Uzupełnię pomysł Trumpa: wysłać tę panią na Kubę, ale dożywotnio, niech się zderzy z tym, o czym marzy i w swej głupocie popiera.

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mawak 10:22:58 | 2019-07-15
Mentalnie ta pani kongresmen pochodzi z Chin, Chin za czasów Mao.

Oceń 51 7 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?