We Włoszech wyłowiono butelkę z listami matki ofiary zamachu w Manchesterze

(fot. YouTube.com / Independent)

Wrzucona do wody butelka z tekstami modlitw i wspomnień matki 14-letniej ofiary zamachu terrorystycznego w Manchesterze w 2017 roku, Sorrell Leczkowski, została znaleziona na wybrzeżu w Apulii na południu Włoch - podały włoskie gazety.

 

Burmistrz miasteczka Morciano di Leuca w krainie Salento, gdzie podczas sprzątania wybrzeża wyłowiono zalakowaną butelkę, zaprosił rodzinę nastolatki.

 

W środku, oprócz tekstów matki do córki, były jej zdjęcia, a także jej fioletowa bransoletka z imieniem i datą urodzin: 5 lutego 2003 roku. Na razie nie jest jasne, gdzie butelka została wrzucona do wody.

 

Jak poinformował dziennik "Corriere della Sera", gdy burmistrz Lorenzo Ricchiuti dowiedział się o znalezisku, postanowił wraz z pracownikami swego urzędu odnaleźć najbliższych ofiary ataku, by oddać im tę wyjątkową pamiątkę i zapewnić ich o swej bliskości.

 

Do samobójczego zamachu bombowego doszło 22 maja 2017 na terenie Manchester Arena tuż po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Zginęły 22 osoby, a ponad 800 zostało rannych. Sprawcą był 22-letni Salman Abedi, syn imigrantów z Libii. Do ataku przyznała dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie.

 

Media podawały, że Sorell Leczkowski z Leeds poszła na koncert razem z matką i babcią. Obie zostały ranne.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?