Brazylia: prezydent zaproponował synowi stanowisko ambasadora w USA

(fot. Palácio do Planalto [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)])

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zaproponował swojemu synowi objęcie wakującego od kwietnia stanowiska ambasadora w USA; ten już wcześniej deklarował, że przyjmie taką ofertę, jeśli się pojawi - poinformował w piątek portal BBC News.

 

35-letni Eduardo Bolsonaro jest obecnie deputowanym i doradza ojcu w sprawach związanych z polityką zagraniczną. Jeśli obejmie funkcję wysłannika dyplomatycznego w USA, będzie musiał zrzec się poselskiego mandatu.

 

Nazywany jest "ministrem gabinetu cieni" w brazylijskim MSZ ze względu na wielki wpływ, jaki ma na decyzje podejmowane przez swojego ojca w polityce zagranicznej - wskazuje BBC.

 

Zarówno prezydent Brazylii, jak i jego syn są mocno proamerykańscy, co stanowi zmianę w porównaniu do tradycyjnego, bardziej ostrożnego podejścia brazylijskich przywódców do USA. Eduardo Bolsonaro reprezentuje przy tym otwarcie proizraelskie poglądy, podczas gdy w przeszłości władze Brazylii starały się nie zrażać do siebie krajów arabskich.

 

Jair Bolsonaro korzysta z usług kilku swoich krewnych w roli oficjalnych doradców. Jego najstarszy syn Flavio jest senatorem, a inny syn Carlos zasiada we władzach Rio de Janeiro. Prezydent Brazylii ma pięcioro dzieci, w tym czterech synów. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?