Premier Chorwacji: Struktury NATO stanowią fundament naszej współpracy

(fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Struktury Północnoatlantyckie "stanowią fundament bezpieczeństwa i fundament współpracy pomiędzy Polską, a Chorwacją - podkreślił w czwartek w Bemowie Piskim (woj. warmińsko-mazurskie) premier Chorwacji Andriej Plenković.

 

Premier Plenković w towarzystwie chorwackiego ministra obrony Damira Krstićevića i szefa MON Mariusza Błaszczaka odwiedził w czwartek żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO (eFP) w Bemowie Piskim na Mazurach.

 

- Dla Polski i Chorwacji struktury transatlantyckie stanowią fundament bezpieczeństwa, fundament współpracy - powiedział Plenković. Jak dodał, w NATO jest wiele grup bojowych, w których obecni są Chorwaci, m.in. na Litwie.

 

- W ramach poprawy jakości naszej współpracy będziemy pracować nad poprawą naszej wiedzy, umiejętności, zdolności ale i wspólnej komunikacji - zapowiedział premier Chorwacji.

 

Zwracając się do chorwackich żołnierzy, których w Bemowie Piskim w eFP jest 80 Plenković wyraził nadzieję, że zdobyte w Polsce umiejętności i zdolności będą wykorzystywać po powrocie do rodzinnego kraju.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?