Czaputowicz: będziemy współpracować z USA w sprawie reform na Ukrainie

(fot. depositphotos.com)

Będziemy współpracować z USA w kwestii wsparcia reform gospodarczych i politycznych na Ukrainie - zapowiedział we wtorek w Toronto szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu ze specjalnym wysłannikiem Stanów Zjednoczonych ds. Ukrainy Kurtem Volkerem.

 

"Omówiliśmy, jak oceniamy sytuację, ta ocena jest bardzo podobna - należy wspierać władze, należy wspierać prezydenta (Wołodymyra Zełenskiego), wybory. Proces demokratyczny postępuje, będzie też czas na sprawdzenie, jak te cele prezydenta Zełeńskiego są realizowane w praktyce. Będziemy z USA współpracować w zakresie wsparcia reform gospodarczych i politycznych na Ukrainie" - powiedział dziennikarzom Czaputowicz.

 

Ze swej strony Volker napisał na Twitterze, że "Polska i USA podzielają zainteresowanie silną, bezpieczną Ukrainą, zintegrowaną w regionie i wewnątrz społeczności transatlantyckiej. Minister Czaputowicz @PolandMFA i ja rozmawialiśmy o tym, jak wzmocnić wysiłki na rzecz wspierania reform i stworzyć otwartą, dynamiczną Ukrainę".

 

 

Szef polskiej dyplomacji przebywał w Toronto na międzynarodowej konferencji w sprawie reform na Ukrainie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Sebastian93 12:04:34 | 2019-07-03
Co nas jako Polske obchodzą reformy na Ukrainie. Dla mnie to nonsens gdyż sami pouczamy innych aby nie wrzucali swoich pięciu groszy w nasze sprawy a robimy to samo :/ 

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?