Włochy / Premier: sytuacja bardzo trudna w związku z groźbą procedury UE

(fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND)

Premier Włoch Giuseppe Conte przyznał, że kraj znalazł się w trudnej sytuacji w związku z ryzykiem objęcia go procedurą nadmiernego deficytu z powodu rekordowego długu publicznego. Zapewnił, że robi wszystko, by uniknąć procedury proponowanej przez KE.

 

Szef rządu napisał w mediach społecznościowych: "Pracuję nieustannie, także razem z (ministrem finansów Giovannim) Trią, by uniknąć procedury, która przyniosłaby szkody Włochom".

 

"Mimo że sytuacja jest naprawdę bardzo złożona, jestem bardzo zdeterminowany i nie tracę ufności, że dzięki konstruktywnemu podejściu wszystkich stron, które usiądą do stołu, można będzie znaleźć pozytywne rozwiązanie w obopólnym interesie. Bo interes Włoch i ich obywateli jest interesem Europy" - dodał Conte.

 

Jednocześnie premier zaznaczył, że Włochy odgrywają "centralną" rolę w obecnym procesie nominacji na kluczowe europejskie stanowiska po niedawnych wyborach do PE.

 

Na środę Conte zapowiedział wcześniej posiedzenie rządu, w czasie którego oszacowany zostanie włoski budżet. Ogłosił też, że przedstawi dane, które dowiodą, że stan finansów publicznych jest "lepszy niż przewidywano".

 

Wicepremier, szef MSW Matteo Salvini oświadczył z kolei, że "uniknięcie procedury jest celem wszystkich, ale nie za wszelką cenę".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?