MSZ Rosji: oceny śledczych ws. malezyjskiego boeinga są "bezpodstawne"

(PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)

MSZ Rosji oceniło w środę jako "bezpodstawne" zarzuty przedstawione pod adresem strony rosyjskiej przez międzynarodową grupę śledczą badającą katastrofę malezyjskiego samolotu pasażerskiego, zestrzelonego latem 2014 roku nad wschodnią Ukrainą.

 

Oświadczenia grupy śledczej, ogłoszone na konferencji prasowej w Holandii, "nie mogą wywołać niczego oprócz ubolewania" - oznajmiło MSZ w Moskwie. "Po raz kolejny pod adresem strony rosyjskiej wysuwane są oskarżenia absolutnie bezpodstawne, których celem jest dyskredytacja Federacji Rosyjskiej w oczach społeczności międzynarodowej" - oświadczyło ministerstwo.

 

W oficjalnym komentarzu rosyjski resort ocenił, że na konferencji prasowej "nie zademonstrowano ani jednego konkretnego dowodu". MSZ zarzuciło grupie śledczej ograniczanie się do dowodów, które określiło jako "niezbyt jasne" i poparte "wątpliwymi źródłami informacji".

 

Zdaniem MSZ Rosji śledczy "uparcie ignorują dane przedstawione przez stronę rosyjską", a wcześniej "odsunęli ją od pełnowartościowego udziału" w międzynarodowej grupie śledczej.

"W tych okolicznościach nadal pojawiają się u nas uzasadnione pytania dotyczące jakości pracy grupy" - dodał rosyjski resort. "Wszystko to potwierdza wcześniejsze obawy o stronniczość procesu" prowadzonego przez śledczych - podsumowało MSZ.

 

Jednocześnie zapewniło, że "realni winowajcy powinni ponieść sprawiedliwą karę", a Rosja "będzie nadal okazywać wsparcie" w śledztwie, w celu "ustalenia prawdy" o katastrofie malezyjskiego boeinga.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

krakow.pl 17:04:01 | 2019-06-20
Na podstawie dotychczasowych, opracowałem tradycyjne i „pełne konkretów” uniwersalne oświadczenie MSZ Rosji (do wykorzystywania w całości, lub w częściach:
„Po raz kolejny pod adresem strony rosyjskiej wysuwane są oskarżenia absolutnie bezpodstawne i nie mające pokrycia w rzeczywistości, których celem jest jedynie dyskredytacja Federacji Rosyjskiej w oczach społeczności międzynarodowej.
Rosja nie ma i nigdy nie miała nic wspólnego z przypisywanymi jej rzekomymi działaniami i zawsze jest najbardziej zainteresowana ustaleniem prawdy. Jeśli zostanie  dopuszczona do śledztwa, nadal jest gotowa  okazywać wszechstronne  wsparcie, a tymczasem oskarżenia uparcie ignorują oczywiste argumenty i dane przedstawione przez stronę rosyjską. MSZ Rosji ocenia, że działania międzynarodowe są nieprofesjonalne oraz całkowicie bezpodstawne i nie mogą wywołać niczego oprócz ubolewania, a wszystko to potwierdza wcześniejsze obawy o stronniczość tych działań międzynarodowych skierowanych przeciwko Rosji”

Oceń 5 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?