Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: czterech podejrzanych o zamach, który doprowadził do katastrofy MH17

(PAP/EPA/STEPAN FRANKO)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przekazała w środę, że wobec czterech osób śledczy sporządzili zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z organizacją ataku terrorystycznego i współudział w ataku, który doprowadził do katastrofy rejsu MH17.

 

Zawiadomienie sporządzono wobec trzech obywateli Rosji i jednego obywatela Ukrainy - dodała SBU na swojej stronie internetowej. Wśród obywateli Rosji wymieniono: Igora Girkina, Siergieja Dubinskiego, Olega Pułatowa. Obywatel Ukrainy to Leonid Charczenko. Te same osoby wśród podejrzanych w związku z zestrzeleniem malezyjskiego boeinga wskazała w środę holenderska policja.

 

SBU określa Girkina i Dubinskiego jako organizatorów ataku terrorystycznego, a Charczenkę i Pułatowa jako współuczestników.

 

W środę międzynarodowy zespół śledczy powołany do zbadania tej katastrofy poinformował, że trzem Rosjanom i Ukraińcowi zostanie postawiony zarzut zabójstwa. Proces odbędzie się w Holandii i rozpocznie się 9 marca 2020 roku.

 

Boeing 777-200ER linii Malaysia Airlines, lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur, został zestrzelony rakietą 17 lipca 2014 roku na obszarze kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Zginęło wówczas 298 osób, wszyscy pasażerowie i cała załoga.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?