Sudan: tysiące protestujących zablokowało drogi. W centrum stolicy trwają walki ze służbą bezpieczeństwa

(fot. PAP/EPA/MARWAN ALI)

Tysiące protestujących zablokowały w poniedziałek dużymi kamieniami i płonącymi oponami drogi w Omdurmanie, bliźniaczym mieście Chartumu, stolicy Sudanu. Wcześniej w Chartumie siły bezpieczeństwa próbowały rozpędzić protest okupacyjny.

 

Świadek, na którego powołuje się agencja Reutera, powiedział, że w okolicy nie ma funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, a młodzi mężczyźni i kobiety blokują główne ulice i boczne drogi w Omdurmanie, położonym na lewym brzegu Nilu Białego, naprzeciwko Chartumu.

 

Podczas protestu okupacyjnego w centrum stolicy doszło w poniedziałek rano do strzałów z broni maszynowej; słychać było eksplozje. Według telewizji arabskich i świadków protest próbują rozpędzić siły bezpieczeństwa.

 

Według najnowszych doniesień organizatorów protestu co najmniej dwie osoby zginęły.

 

Reporter agencji Associated Press widział żołnierzy blokujących drogi, prowadzące do miejsca protestu. Cywile nie mogą wychodzić na ulice Chartumu. Protest okupacyjny przed siedzibą ministerstwa obrony Sudanu był kontynuowany w związku z toczącymi się negocjacjami przywódców cywilnych z Tymczasową Radą Wojskową w sprawie składu administracji. Rada rządzi Sudanem od czasu obalenia w kwietniu prezydenta Omara el-Baszira.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?