Zakończyło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego

(fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

O godz. 21 w niedzielę zakończyło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Od godz. 7 rano wybieraliśmy 52 europosłów spośród 866 kandydatów. Oficjalne wyniki wyborów PKW poda w najbliższych dniach.

 

Do godz. 17 frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego wyniosła 32,51 proc. To więcej, niż końcowa frekwencja w eurowyborach w 2014 - wówczas do urn poszło 23,83 proc. uprawnionych do głosowania.

 

W tegorocznych wyborach do PE w Polsce wybieraliśmy 52 europosłów, o jednego więcej niż poprzednio. Nową liczbę wybieranych w poszczególnych krajach europosłów ustalono przy założeniu, że w nowej kadencji europarlamentu nie będzie już posłów z Wielkiej Brytanii.

 

Wszystko jednak wskazuje na to, że na początku nowej kadencji europarlamentarnej, na początku lipca, Wielka Brytania wciąż będzie państwem członkowskim Wspólnoty. W związku z tym w nowym europarlamencie Polska obsadzi 51, a nie 52 mandaty. Jeden wybrany w niedzielę europoseł obejmie swój mandat dopiero po brexicie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.29

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 01:05:03 | 2019-05-27
No tak, wstępne wyniki wyborów DEON-owi nie przechodzą przez gardło, to było do przewidzenia. O. Kramer nie wie co napisać, o. Gużyński w panice, ale coś wymyślą te przecież "neutralne" autorytety.

Oceń 7 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 21:26:24 | 2019-05-26
:-)

Oceń 7 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook