Francja: 17-letni napastnik uwięził kobiety w sklepie kobiety, trwają negocjacje

(fot. shutterstock.com)

Uzbrojony napastnik wziął we wtorek po południu czworo zakładników w sklepie w miejscowości Blagnac koło Tuluzy we Francji - przekazała rzeczniczka francuskiej policji.

 

Mężczyzna wziął zakładników ok. godz. 16.20. Rzeczniczka policji wskazała, że jest zbyt wcześnie, by wykluczyć podłoże terrorystyczne zdarzenia, ponieważ nie są znane żądania napastnika. Kanał France 3 informuje, że żąda on rozmowy z negocjatorem.

 

Wszyscy zakładnicy w sklepie w miejscowości Blagnac koło Tuluzy we Francji to kobiety - poinformowała AFP, powołując się na źródła. Według agencji uzbrojony napastnik to 17-letni mężczyzna.

 

Rzeczniczka francuskiej policji poinformowała we wtorek po południu, że uzbrojony napastnik wziął czterech zakładników w sklepie w Blagnac. Stało się to ok. godz. 16.20. Według AFP wszyscy zakładnicy to kobiety - właścicielka sklepu i trzy pracowniczki.

 

Agencja pisze, że napastnik to młody, 17-letni mężczyzna, który od momentu wzięcia zakładników "dwa razy strzelił w powietrze" i odgrażał się, że w przypadku policyjnej interwencji odpowie ogniem w kierunku funkcjonariuszy. Pracownik znajdującego się obok sklepu biura podróży powiedział z kolei, że tuż po wzięciu przez napastnika zakładników słyszał cztery strzały.

 

Burmistrz Blagnac powiedział, że na razie nie są znane motywy działania porywacza, ale raczej nie jest brane pod uwagę podłoże terrorystyczne. "W tej chwili o tym nie mówimy" - podkreślił i potwierdził, że na miejsce przybyły już policyjne jednostki antyterrorystyczne (RAID). Są też karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie.

 

Miejscowa policja, która otoczyła sklep kordonem, zaapelowała do mieszkańców o omijanie miejsca zdarzenia i zachowanie szczególnej ostrożności.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?