Książę William spotkał się z 5-letnią dziewczynką, która przeżyła zamach w Nowej Zelandii [WIDEO]

(fot. PAP/EPA/MARK TANTRUM / HANDOUT / twitter.com)

To było wzruszające spotkanie. Książę podkreślił, że możemy wiele się nauczyć od muzułmańskich rodzin.

 

Jak podaje "Rzeczpospolita", nazwał te zamachy "napędzaniem wypaczonej ideologii, która nie zna granic". Dodał: "Ekstremistyczna ideologia musi zostać pokonana". 

 

>> Masakra muzułmanów w Kościele Chrystusa

 

Książę William odwiedził ten kraj w imieniu królowej Elżbiet. Razem z premier Nowej Zelandii, Jancindą Arden, odwiedził szpital, w którym spotkał się z 5-letnią dziewczynką, Alen Asati, dopiero niedawno wybudzoną ze śpiączki. Dziewczynka zapytała go, czy ma córkę. On odpowiedział: "Tak, ma na imię Charlotte... jest w twoim wieku". 

 

 

Po tej wizycie na Twitterze Kensington Palace napisano: "Ludzie wszystkich wyznań i środowisk mogą się wiele nauczyć od tego, jak muzułmańskie rodziny dotknięte atakami z 15 marca zgromadziły się wokół swoich bliskich".

 

 

Podczas przemówienia w meczecie książę powiedział: "Stoję z wami w smutku za tych, których straciliśmy i za wsparcie dla tych, którzy przeżyli. I stoję z wami w przekonaniu, że siły miłości zawsze będą dominować nad siłami nienawiści".

 

W piątek, 15 marca 2019 roku, uzbrojony mężczyzna wtargnął do meczetu Masjid Al Noor w mieście Christchurch i zaczął strzelać do zgromadzonych tam ludzi. Sprawca strzelaniny uciekł z miejsca przestępstwa. Na miejscu zginęło 49 osób.

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.11

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lignator 21:59:03 | 2019-04-28
Spazmy radości w redakcji deon.pl zdają się nie mieć końca. Słyszalne są nawet na prowincji.

Serio? Dalej będziecie się tym jarać, podczas gdy o Sri Lance raptem jeden marny artykulik Piotra Żyłki, który proponuje milczenie i zadumę nad zamachami z niedzieli wielkanocnej? Żal mi Was

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook