Nowa Zelandia: szefowa rządu zapłaciła w sklepie za zakupy matki z dwojgiem dzieci

(fot. depositphotos.com)

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern postanowiła pomóc kobiecie z dwojgiem dzieci, która stojąc razem z nią w kolejce do kasy w supermarkecie, dopiero przy płaceniu zdała sobie sprawę, że zapomniała portfela. O sprawie napisał lokalny portal informacyjny.

 

- Kiedy wydaje się, że Jacinda Ardern już nie mogłaby być bardziej miła, skromna i autentyczna, ona podchodzi i płaci za twoje zakupy w supermarkecie, bo ty wyszłaś z dwojgiem dzieci do sklepu po jedzenie i właśnie zamierzałaś wszystko odstawić na półkę, bo zapomniałaś pieniędzy - napisała wdzięczna kobieta na Facebooku. Później swój wpis skasowała.

 

Ardern, poproszona o odniesienie się do opisywanej sytuacji, potwierdziła swój w niej udział. Zapytana, dlaczego zdecydowała się zapłacić za zakupy obcej osoby, odpowiedziała: "Bo to matka". Premier sama ma niespełna roczną córkę.

 

Jacinda Ardern kieruje rządem Nowej Zelandii od 2017 roku. W ostatnich tygodniach była często chwalona za swoje działania na rzecz jedności i porozumienia oraz przeciw podziałom w reakcji na atak skrajnie prawicowego zamachowca na dwa meczety w Christchurch; w ataku zginęło 50 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook