Bohaterski ojciec osłonił dwuletniego syna podczas zamachu w Christchurch. Teraz walczy o życie

(fot. PAP/EPA/MICK TSIKAS)

Gdy prawicowy terrorysta Brendon Tarrant wdarł się w piątek do meczetów w Christchurch, zabił 50 osób i ranił drugie tyle. 36 osób przebywa jeszcze w szpitalach, zaś dwójka rannych jest w stanie krytycznym.

 

Jedną z osób walczących o życie jest Zulfirman Syah, ojciec dwuletniego Averroesa. Mężczyzna został kilkakrotnie postrzelony, gdy osłaniał ciało dziecka. Chłopiec został niegroźnie raniony w nogę i pośladek.

 

Opublikowany przez Zulfirman Syah Piątek, 18 stycznia 2019

 

"Jego stan po długiej operacji poglądowo-odtwórczej jest stabilny. Czeka go długa droga do zdrowia, ale od momentu przybycia do szpitala jego stan się tylko poprawia" - napisała małżonka Zulfirmana, a informuje o tym TVP Info. Ich syn żyje.

 

Franciszek prosi nas o modlitwę. "Wyrażam moją solidarność z braćmi muzułmanami" >>

 

Za zamach odpowiada 28-letni Tarrant, były instruktor fitness i prawicowy działacz, lecz w areszcie umieszczono jeszcze trzy inne osoby z nim związane. Żadna do tej pory nie funkcjonowała w kartotekach policji, dlatego nie mieli problemu z zaopatrzeniem się w broń. Łączą ich ekstremistyczne, rasistowskie poglądy. Tarrant w sobotę został postawiony przed sądem i usłyszał zarzut morderstwa. Nie złożył wniosku o zwolnienie za kaucją i pozostanie w areszcie do 5 kwietnia, kiedy to odbędzie się kolejna rozprawa.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?