Nigeria: ponad 50 osób zaginionych po eksplozji ropociągu

(fot. pl.depositphotos.com)

Ponad 50 osób uznaje się za zaginione po eksplozji nieszczelnego ropociągu na południu Nigerii - poinformowały w sobotę lokalne władze. Podobne wypadki nie należą w tym kraju do rzadkości.

 

Do wybuchu doszło w piątek nad ranem w stanie Bayelsa. Nie jest jasne, czy w następstwie wypadku wstrzymano przesyłanie ropy przez uszkodzony rurociąg.

 

Na nagraniu wideo, do którego dotarła agencja Associated Press, widać ogromny ogień szalejący w nocy w miejscu uszkodzenia rury oraz przyglądających się pożarowi gapiów.

 

Delta Nigru jest bardzo zanieczyszczona; nigeryjskie koncerny naftowe twierdzą, że większość wycieków ropy jest wynikiem aktów sabotażu oraz kradzieży ropy i jej nielegalnej rafinacji.

 

Do wypadków z powodu nieszczelności ropociągów dochodzi w Nigerii bardzo często, pociągając za sobą setki ofiar śmiertelnych. W Nigerii, która jest największym w Afryce producentem ropy, cierpiący biedę mieszkańcy ryzykują życie, zbierając paliwo wylewające się z uszkodzonych ropociągów lub cystern.

 

W styczniu ciężarówka przewożąca ropę wywróciła się i eksplodowała w stanie Cross River na południu kraju, podczas gdy kilkadziesiąt osób zajętych było zbieraniem wylewającego się paliwa. Według policji zginęło wówczas co najmniej 12 ludzi; według części świadków w rzeczywistości liczba ofiar sięgała 60. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook