Hiszpania przyznała prawo pobytu 400 Wenezuelczykom "ze względów humanitarnych"

(Wenezuelczycy próbujący przedostać się do Kolumbii, fot. EPA/Ernesto Guzman)

Rząd Hiszpanii przyznał prawo pobytu czterystu obywatelom Wenezueli, którzy nie mają uprawnień do otrzymania azylu lub statusu uchodźcy. Zezwolenia, przyznane ze względów humanitarnych, są jednoroczne, ale mogą ulec przedłużeniu.

 
Według informacji ze źródeł rządowych, na które powołuje się hiszpańska agencja EFE, w najbliższych tygodniach liczba obywateli wenezuelskich, którym zostanie przyznane prawo pobytu, może ulec zwiększeniu. Hiszpańska międzyresortowa komisja ds. azylu i uchodźstwa zaproponowała Wenezuelczykom, którym odmówiono takich praw w okresie od 1 stycznia 2014 roku, aby wystąpili o nie ponownie.
 
Większość próśb o azyl złożonych w Hiszpanii w 2018 roku pochodziła od Wenezuelczyków (19 280), ale dotąd tylko 30 wniosków załatwiono pozytywnie.
 
Wobec tej sytuacji hiszpański rząd ogłosił w piątek, że będzie przyznawał pozwolenia w innej formule: "ze względów humanitarnych".
 

Zamieszkująca w Hiszpanii wspólnota wenezuelska w ciągu ostatnich pięciu lat, to jest w okresie kryzysu, jaki przeżywa Wenezuela, uległa podwojeniu i liczy już 95 000 osób.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.87

Liczba głosów:

60

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?