Kolejna karawana migrantów prawdopodobnie ruszy w styczniu

(fot. PAP/EPA/DAVID MAUNG)

"Nie ma właściwego momentu" by nielegalnie emigrować - powiedział w piątek Bartolo Fuentes, uważany za organizatora karawany migrantów, która w październiku 2018 wyszła z San Pedro Sula w Hondurasie, zapytany o kolejną karawanę, która najprawdopodobniej wyruszy 15 stycznia.

 

Jak podało EFE, władze "nie potwierdziły (informacji o kolejnej karawanie), ani jej nie zaprzeczyły".

 

"Nigdy nie jest odpowiedni moment na wyjazd, na opuszczenie kraju, pozostawienie rodziny, oddzielenie się od swej społeczności" - powiedział dziennikarzom Fuentes, jeden z domniemanych organizatorów ubiegłorocznej karawany migrantów.

 

Fuentes poinformował, że spotkał się z przedstawicielami władz meksykańskich, a także z organizacjami broniącymi praw człowieka, których nazw nie podał, a podczas spotkania poruszono temat migracji "uporządkowanej i bezpiecznej".

 

Fuentes dodał, że "wielu (migrantów) straciło życie podczas przeprawy", a inni "żyją, lecz ze olbrzymimi traumami, po tym jak na nich napadano, wymuszano haracze, gwałcono".

 

Ok. 9000 migrantów, w większości obywateli Hondurasu wyruszyło w październiku 2018 z San Pedro Sula w kierunku USA. Obecnie ok. 7000 osób znajduje się w meksykańskich miastach Mexicali i Tijuana.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Jan_Marian_Rakieta 11:31:11 | 2019-01-12
Ludzie, którzy organizują takie migracje mają krew na rękach. Nie wspomnę o zwykłym łamaniu prawa.

To również odnosi się do demokratów. Trump chce chronić życie, a lewica robi niego demona, popierając śmierć, m. in. dzieci.

Oceń 18 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook