Indie: nurkowie usiłują odnaleźć 15 górników w zalanej kopalni

(fot. Naveed Ahmed / Unsplash)

Nurkowie indyjskiej marynarki wojennej usiłują dostać się do środka zalanej w połowie grudnia kopalni na wschodzie Indii, w której utknęło 15 młodych górników nielegalnie wydobywającej węgiel - poinformowała w niedzielę miejscowa policja.

 
Kopalnia znajduje się w miejscu oddalonym o ok. 130 km na północ od stolicy stanu Meghalaja, miasta Szilong. Zamknięto ją w 2014 roku, jednak lokalni mieszkańcy często nielegalnie, z narażeniem zdrowia i życie wydobywali z niej węgiel na własną rękę.
 
Zaginieni to najprawdopodobniej nastoletni chłopcy, którzy z racji drobnej postury wykorzystywani są do docierania do ciasnych, mało dostępnych zakamarków kopalni.
 
Akcja ratunkowa została opóźniona przez brak pomp do usuwania wody i brak sprzętu ratowniczego. W mediach społecznościowych poddano krytyce powolne tempo jej prowadzenia; było ono porównywane do wyjątkowej mobilizacji tego lata w Tajlandii, by uratować 12 dzieci i ich trenera, zablokowanych w pułapce w jaskini.
 
W stanie Meghalaja doszło w 2012 roku do podobnego wypadku w kopalni węgla; śmierć poniosło wtedy 15 górników. Ich ciał nie odnaleziono. 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?