W. Brytania: zwolniono dwie osoby zatrzymane ws. dronów nad lotniskiem Gatwick

(PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)

Brytyjska policja wypuściła z aresztu w niedzielę dwie osoby zatrzymane w piątek w związku z lotami dronów, które od kilku dni paraliżowały ruch na podlondyńskim lotnisku Gatwick. Osobom tym nie postawiono żadnych zarzutów.

 

"Oboje w pełni współpracowali w trakcie dochodzenia. Jestem zadowolony, nie są oni już podejrzani o incydenty z dronami na lotnisku Gatwick" - powiedział w niedzielę detektyw Jason Tingley, cytowany przez agencję Reutera.

 

Policja oświadczyła, że dalsze śledztwo ma na celu schwytanie osób odpowiedzialnych za najbardziej uciążliwe wtargnięcia bezzałogowego statku powietrznego na tak dużym lotnisku, jakim jest Gatwick.

 

Policja w hrabstwie Sussex zatrzymała w piątek wieczorem 47-letniego mężczyznę i 54-letnią kobietę z miejscowości Crawley, oddalonej od lotniska o osiem kilometrów.

 

Oboje byli przesłuchiwani w związku z zakłóceniem cywilnego ruchu lotniczego "w celu prawdopodobnego zagrożenia bezpieczeństwu" działania lotniska i pasażerów.

 

Ok. 1000 połączeń lotniczych odwołano lub przekierowano na inne lotniska od środy z powodu zakłóceń spowodowanych dronami latającymi w pobliżu Gatwick. Był to największy paraliż tego portu lotniczego od 2010 roku. Ze względów bezpieczeństwa lotnisko musiało być przejściowo zamykane przez część dnia w środę i piątek oraz przez cały czwartek.

 

Przez spowodowany incydentem chaos ucierpiało około 140 tys. pasażerów podróżujących w okresie świąt.

 

Pod względem liczby obsługiwanych pasażerów Gatwick jest drugim największym lotniskiem w Wielkiej Brytanii i siódmym w Europie. Jak podaje BBC, operatorom dronów może grozić do pięciu lat więzienia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook