Szwajcaria: 1 osoba nie żyje, 44 ranne w wypadku autokaru koło Zurychu

(fot. PAP/EPA/WALTER BIERI)

Jedna osoba poniosła śmierć, a 44 zostały ranne w niedzielę nad ranem w wypadku autokaru na autostradzie A3 niedaleko Zurychu w Szwajcarii - poinformował szwajcarski portal 24 heures. Autostrada została zablokowana w obu kierunkach.

 

Ofiarą śmiertelną jest kobieta, ale jej tożsamości na razie nie ustalono. Trzy osoby odniosły poważne obrażenia, w tym kierowca autokaru.

 

Policja kantonalna w Zurychu poinformowała, że autokar wpadł w poślizg i uderzył w barierę. Ale bezpośrednie przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Francuskojęzyczny portal 24 heures podaje, że śnieg spadł w kilku częściach kraju wczesnym rankiem. Meteorolodzy ostrzegali także przed gołoledzią.

 

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 4 nad ranem. Autokar jechał z Genui w północno-zachodniej części Włoch do Duesseldorfu w zachodnich Niemczech; należał do spółki zależnej firmy transportowej Flixbus. W autokarze nie było dzieci.

 

Autostrada, na której miał miejsce wypadek, została zablokowana w obu kierunkach między miejscowościami Braunau a Wiedikon. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook