Pogranicznicy ukraińscy nie wpuścili do kraju od czasu ogłoszenia zakazu wjazdu przez predydenta Poroszenkę około 100 Rosjan

(fot. E.Kryzhanivskyi / Shutterstock)

Ukraińska straż graniczna odmówiła do soboty prawa wjazdu na terytorium Ukrainy około 100 obywatelom Rosji. Zakaz wjazdu dla mężczyzn w wieku 16-60 lat z rosyjskim obywatelstwem ogłosił w piątek prezydent Petro Poroszenko.

 

Jak podał w sobotę ukraińskiej telewizji rzecznik straży granicznej Andrej Demczenko, "zdecydowana większość (z zatrzymanych na granicy) nie potrafiła uzasadnić celu swojej podróży na Ukrainę".

 

Dodał, że "część nie miała nawet niezbędnych dokumentów, aby wjechać na Ukrainę, a inni mieli przekroczony okres ważności pobytu w naszym kraju".

 

Poroszenko zapowiedział w piątek, że wszyscy mężczyźni w wieku 16-60 lat z rosyjskim obywatelstwem mają zakaz wjazdu na Ukrainę w czasie miesięcznego, ogłoszonego w poniedziałek, stanu wojennego w części ukraińskich obwodów. Wprowadzono go w celu wzmocnienia obronności w związku z atakiem Rosji na ukraińską marynarkę wojenną.

 

Jak powiedział Poroszenko, zakaz wjazdu ma uniemożliwić napływ na Ukrainę Rosjan do formowanych na Ukrainie prywatnych jednostek wojskowych, które - jak oświadczył - "w rzeczywistości reprezentują siły zbrojne Federacji Rosyjskiej".

 

Władze w Kijowie wprowadziły stan wojenny w części obwodów na północy, wschodzie i południu kraju po ostrzelaniu w niedzielę przez Rosjan trzech niewielkich ukraińskich okrętów w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej, która łączy Morze Czarne i Azowskie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook