Francja: w 2019 r. miss wybierze jury, w którym zasiądą same kobiety. "Kto lepiej niż kobiety może ocenić kobiety"

(fot. Ekaterina Pokrovsky / shutterstock)

Jury tegorocznej, 89. edycji konkursu o tytuł Miss Francji będzie po raz pierwszy w historii składało się z samych kobiet - informuje w poniedziałek agencja AFP. Poprzednia edycja na fali ruchu #MeToo poświęcona była sytuacji kobiet.

 

"W tym roku chcieliśmy jury (składającego się) wyłącznie z kobiet. Kto lepiej niż kobiety może ocenić kobiety!" - mówiła Sylvie Tellier, dyrektor generalna stowarzyszenia Miss France, które należy do producenta telewizyjnego Endemol.

 

Do walki o tytuł najpiękniejszej Francuzki na 2019 rok 15 grudnia w Lille, na północy kraju, stanie 30 kobiet z różnych regionów Francji.

 

Konkurs w ubiegłym roku przyciągnął przed telewizory 7,4 mln widzów; w momencie najwyższej oglądalności relację z imprezy śledziło 8,8 mln ludzi.

 

Kandydatki do tytułu Miss Francji w tym roku będą występować w strojach inspirowanych cyrkiem, Bollywoodem i światem superbohaterek. Pięć finalistek wyłonionych zostanie głosami widzów oraz jury, któremu przewodniczyć będzie piosenkarka i aktorka Line Renaud. Ostateczną zwyciężczynię i dwie wicemiss wybierze publiczność sprzed telewizorów, która będzie głosować telefonicznie.

 

Rok temu tytuł Miss Francji zdobyła przedstawicielka północnego regionu Nord-Pas-de-Calais Maeva Coucke; z kolei jej poprzedniczka Alicia Aylies pochodzi z Gujany Francuskiej.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook