Kanada i USA ostrzegają podróżujących do Polski przed demonstracjami 11 listopada

(Mike Mareen / Shutterstock.com)

Kanadyjskie MSZ wydało ostrzeżenie dla podróżujących do Polski, by w dniu Święta Niepodległości zachowali w Warszawie ostrożność ze względu na odbywające się marsze i demonstracje. Swoich obywateli ostrzegła również ambasada USA w Polsce i Departament Stanu.

 

W ramach obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę "w Warszawie na 11 listopada 2018 roku zaplanowanych jest kilka marszów i demonstracji" - napisano w czwartek na stronie internetowej kanadyjskiego MSZ, aktualizując sekcję ostrzeżeń dla podróżujących do Polski. "Przebywając w tym miejscu, proszę zachowywać ostrożność" - dodano.

 

Z kolei amerykańska ambasada w Polsce, również w czwartek, wydała oświadczenie, w którym przestrzega, by ze względów bezpieczeństwa w związku z marszem "zorganizowanym przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości" unikać trasy tego pochodu, tłumów i demonstracji, "nie zwracać na siebie uwagi" i śledzić informacje w lokalnych mediach.

 

W komunikacie dodano, że w poprzednich latach niektórzy uczestnicy Marszu Niepodległości "nieśli transparenty, rzucali race i skandowali hasła wymierzone w mniejszości rasowe, seksualne i religijne". "Miały także miejsce starcia między uczestnikami marszu oraz demonstrantami z kontrmanifestacji" - czytamy.

 

Również Departament Stanu USA, na specjalnym koncie na Twitterze przeznaczonym do informowania podróżujących, podał, że w związku z obchodami Święta Niepodległości w Polsce odbywać się będzie wiele wydarzeń. "W poprzednich latach między uczestnikami marszów a kontrdemonstrantami dochodziło do brutalnych incydentów" - ostrzeżono.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook