UNICEF: w karawanie uchodźców przemierzającej Meksyk jest ok. 2 300 dzieci

(fot. PAP/EPA/RODRIGO SURA)

Według Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom w karawanie uchodźców z krajów Ameryki Środkowej, która w tych dniach wędruje przez Meksyk z zamiarem dotarcia do USA, jest ok. 2 300 dzieci, a UNICEF stara się udzielić im pomocy humanitarnej.

 

Jak wynika z komunikatu UNICEF, tyle dzieci - wraz z rodzicami lub samotnie - dotarło między 19 a 22 października w karawanie uchodźców do stolicy Meksyku, a wszystkie one wymagały pomocy w postaci wyżywienia, środków higieny oraz ochrony przed różnego rodzaju nadużyciami.

 

Część nieletnich uczestników karawany uchodźców znalazła czasowe schronienie i odpoczynek w zaimprowizowanych punktach pomocy przygotowanych na szlaku karawany przez lokalne władze meksykańskie. UNICEF pomaga m.in. w przygotowaniu łaźni i punktów medycznych dla uchodźców z najbiedniejszych i zagrożonych przemocą obszarów Ameryki Środkowej. Zwłaszcza w przypadku uchodźców z Salwadoru, Gwatemali i Hondurasu - podkreśla komunikat UNICEF - "jest to ucieczka przed przemocą, wyzyskiem seksualnym, brakiem dostępu do szkół i do pomocy społecznej".

 

Obecnie ok. 6 tys. ludzi, podzielonych na kilka dużych grup, znajduje się na południu Meksyku i zmierza w kierunku Stanów Zjednoczonych. Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że nie wpuści karawany migrantów z Ameryki Środkowej do Stanów Zjednoczonych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook