Prezydent Ukrainy: w tragedii w Kerczu na Krymie zginęli nasi obywatele. To "straszliwe zabójstwo"

(fot. dominika zarzycka / shutterstock)

Tragedia w Kerczu na zajętym przez Rosję Krymie musi być wyjaśniona, gdyż zginęli w niej obywatele Ukrainy - oświadczył w środę prezydent tego kraju Petro Poroszenko, który nazwał wydarzenia na półwyspie "straszliwym zabójstwem".

 

W wyniku ataku przeprowadzonego przez 18-letniego ucznia technikum w Kerczu zginęło co najmniej 19 osób, a 52 zostały ranne. 

 

Poroszenko poinformował, że postępowanie w tej sprawie prowadzi działająca na Ukrainie prokuratura Autonomicznej Republiki Krymu. Według jego służb prasowych szef państwa zaznaczył, że jest ono ważne, gdyż półwysep jest ukraińskim terytorium, a jego żyjący pod rosyjską okupacją mieszkańcy pozostają obywatelami Ukrainy. 

 

"Dlaczego jest to dla nas tak istotne? Bo są to ukraińscy obywatele. I kiedy giną ukraińscy obywatele, to niezależnie od tego, gdzie to się stało, jest to tragedią"

 

Poroszenko przekazał kondolencje rodzinom ofiar. 

 

Wyrazy współczucia w związku z atakiem w Kerczu przekazał także ukraiński premier Wołodymyr Hrojsman w sieci społecznościowej.

 

"Straszne wiadomości z tymczasowo okupowanego Krymu. W placówce szkolnej zginęli ludzie. Przekazuję kondolencje rodzinom ofiar i poszkodowanym".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook