UE: KE uruchamia 1,5 mln euro na pomoc dla Indonezji

(fot. PAP/EPA/ARIMACS WILANDER)

Komisja Europejska poinformowała w niedzielę, że uruchamia 1,5 mln euro na pomoc humanitarną dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które w piątek nawiedziło Indonezję.

 

- Działamy szybko, aby skierować pomoc kryzysową do najbardziej dotkniętych w Indonezji. Nasze fundusze wesprą najbardziej potrzebujących i pomogą zapewnić niezbędne artykuły, takie jak żywność, woda, urządzenia sanitarne oraz artykuły medyczne, a także schronienie. Tak wygląda solidarność UE w działaniu - oświadczył komisarz ds. pomocy humanitarnej Christos Stylianides.

 

>> 21-latek został bohaterem. Gdyby nie jego zachowanie, doszłoby do katastrofy

 

Poza wsparciem finansowym Komisja wysyła też ekspertów ds. pomocy humanitarnej, aby pomóc w koordynowaniu działań unijnych na miejscu. Uruchomiona została też unijna usługa mapowania satelitarnego szkód w programie Copernicus. Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego UE monitoruje rozwój sytuacji i jest gotowe do zapewnienia dalszego wsparcia w razie potrzeby.

 

Z informacji przekazywanych w niedzielę przez władze Indonezji wynika, że bilans ofiar śmiertelnych piątkowego trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Celebes (Sulawesi) o magnitudzie 7,5 przekroczył 832 osoby. Wiele osób jest w dalszym ciągu uwięzionych w ruinach zniszczonych budynków.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?