Marynarka wojenna otworzyła ogień do łodzi z migrantami

(fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com)

Marokańska marynarka wojenna otworzyła ogień w kierunku łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. W wyniku ran zmarła 22-letnia Marokanka, a trzy osoby zostały ranne i są w stanie ciężkim, w tym jedna w krytycznym. Na pokładzie było 25 osób - poinformowała AFP.

 

Jak informuje francuska agencja strzały zostały oddane po tym, jak pilot łodzi motorowej nie odpowiedział na wezwanie statku patrolowego. - Osoba kierująca łodzią była Hiszpanem i "odmówiła posłuszeństwa" na marokańskich wodach w okolicy M'dig-Fnideq - podała AFP, powołując się na lokalne władze.

 

Czworo migrantów zostało postrzelonych. W wyniku ran w szpitalu zmarła 22-letnia marokańska kobieta, która, podobnie jak dwóch innych rannych migrantów, pochodziła z miasta Tetuanu na północy Maroka. Czwarta zraniona osoba pochodziła z Al-Hoceimy i przebywa w szpitalu w stanie krytycznym po tym, jak amputowano jej rękę.

 

Według lokalnych władz w łodzi byli także hiszpańscy przemytnicy. Pilot został już aresztowany, a miejscowe służby wszczęły dochodzenie w tej sprawie.

 

Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji od początku roku do Hiszpanii drogą morską lub lądową przedostało się 38 tysięcy nielegalnych migrantów. Marokańskie władze informują, że w tym samym okresie udaremniły 54 000 migrantów przedostanie się na terytorium Unii Europejskiej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.61

Liczba głosów:

41

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

KeyPi 11:02:32 | 2018-09-26
Bardzo bardzo zły tytuł, kochany Deonie. Tzwn click bait w najgorszym możłwym wydaniu.

Po pierwsze "Marokanska marynarka wojenna". To POWINNO znalezc sie w tytule.

Po drugie nie "otwarla ognia" dla sportu, albo z rasistowskich pobudek ale dlatego, ze łódź nie chciała się zatrzymać do kontroli. To ZASADNICZO zmienia treść informacji.

Wstyd.

Oceń 30 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?