Grecja: migranci przewożeni z przeludnionych obozów na wyspach

(fot. giannis papanikos / shutterstock)

Grecki rząd rozpoczął przewożenie na kontynent setek migrantów przebywających w przeludnionych obozach na wyspach - pisze w piątek AFP. Dotychczas do Grecji kontynentalnej trafiło ok. 450 osób; do końca przyszłego tygodnia przewiezionych ma być 2 tys. migrantów.

 

Do transferu migrantów z obozów na wyspach Lesbos i Samos na Morzu Egejskim doszło po protestach przeciw bardzo złym warunkom panującym w tych ośrodkach.

 

"Z obozu Moria na Lesbos i z innego obozu na tej wyspie do obozu Filippiada w regionie Epiru, na północnym zachodzie Grecji kontynentalnej, przewieziono w piątek 100 osób; celem jest przewieźć w sumie 2 tysiące ludzi do końca przyszłego tygodnia, w tym 500 w poniedziałek" - powiedział w rozmowie z AFP przedstawiciel obozu Moria. O wyborze konkretnych osób - jak poinformował - decydują pracownicy obozów.

 

Również z obozu na wyspie Samos migranci przewożeni są na kontynent - od początku tygodnia przewieziono już 350 osób. "Niektórzy byli tu od ponad 2,5 roku, (...) obóz był niebywale przeludniony, zwłaszcza w ostatnich sześciu miesiącach" - powiedział AFP przedstawiciel organizacji Samos volunteers. W tym obozie przebywa obecnie 3600 osób; obóz w założeniu może pomieścić 650 osób.

 

W ostatnich miesiącach liczne organizacje broniące praw człowieka alarmowały o bardzo złych warunkach w Morii - największym obozie dla uchodźców w Europie, w którym obecnie żyje 9 tys. ludzi, czyli trzy razy więcej niż przewidują możliwości ośrodka.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.15

Liczba głosów:

27

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

tetris 09:34:40 | 2018-09-25
To nie są żadni migranci tylko imigranci. I w dodatku nielegalni imigranci.

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook