"FT": inteligentne zegarki Watch są przyszłością firmy Apple

(fot. shutterstock.com)

Popyt na inteligentne zegarki Apple Watch jest obecnie większy, niż na tablety iPad - twierdzą analitycy, na których powołuje się dziennik "Financial Times". Według dziennika przyszłość technologii użytkowej będzie zdominowana przez tzw. urządzenia ubieralne.

 

Przytaczana przez dziennik analityczka firmy Creative Strategies Carolina Milanesi uważa, że inteligentne zegarki są dla Apple jednym z najważniejszych produktów w ujęciu długoterminowym. Jak wynika z danych agencji Bloomberga, przychody ze sprzedaży tabletów z roku na rok spadają, podczas gdy "urządzenia ubieralne" (ang. wearables) znajdują coraz więcej odbiorców.

 

W lipcu 2018 r. Apple ujawniło, że w drugim kwartale roku firma odnotowała 60-procentowy wzrost sprzedaży urządzeń ubieralnych. "FT" szacuje, że w przeciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedaż urządzeń Watch oraz słuchawek AirPods i Beats przyniosła koncernowi ponad 10 mld dolarów.

 

Główny projektant Apple'a Jonathan Ive powiedział magazynowi "Hodinkee", że rozwój smartwatchy jest dla firmy "oczywistą kontynuacją wieloletniej drogi, by uczynić technologię bardziej przystępną i osobistą". Zdaniem "FT" sukces bezprzewodowych słuchawek AirPod i zegarków Apple Watch może zostać w przyszłości zwielokrotniony przez inteligentne okulary, nad którymi ma według mediów prowadzić prace.

 

Tegoroczna konferencja produktowa Apple'a, w trakcie której zaprezentowane zostaną nowe urządzenia firmy, odbędzie się w środę 12 września.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook