Włochy: aż 4 tys. kandydatów na 10 miejsc pracy dla woźnych w oświacie

(fot. shutterstock.com)

Prawie 4 tys. osób zgłosiło się do konkursu, w którym zaoferowano 10 miejsc pracy dla woźnych w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych. Rozpisały go władze miasta Mestre. Lokalna prasa pisze, że wśród kandydatów są osoby z wyższym wykształceniem.

 

Zgodnie z przepisami obowiązującymi we Włoszech pracownicy na stanowiska w publicznych placówkach - oświatowych, w służbie zdrowia czy w administracji - przyjmowani są w drodze konkursu. Rozpisano go także w położonym na północy Włoch mieście Mestre, a jak zauważa prasa, może w jego trakcie paść rekord zgłoszeń.

W związku z ogromnym zainteresowaniem pracą woźnych termin przyjmowania podań przedłużono o ponad tydzień - do 4 września.

 

4 tysiące zgłoszeń

 

Do tej pory napłynęło prawie 4 tysiące zgłoszeń. Dziennik "Corriere della Sera" podał, że zgłosiła się także bardzo duża grupa absolwentów wyższych uczelni oraz osób z maturami. Dla uzyskania posady woźnego wymogiem zaś jest ukończenie gimnazjum.

 

Warunki oferowane woźnym w placówkach oświatowych to pensja w wysokości 1500 euro miesięcznie za 36 godzin pracy przez 5 dni w tygodniu i wolny sierpień. Jak głosi komunikat władz miejskich, kandydaci muszą umieć sprzątać, zajmować się stołówką i roznosić posiłki.

 

Atrakcyjna oferta w kraju z kryzysami

 

Zauważa się, że taki etat to bardzo atrakcyjna oferta w kraju wciąż zmagającym się ze skutkami kryzysu i bezrobociem, zwłaszcza wśród młodzieży. Jego wskaźnik w wypadku młodych wynosi ponad 30 proc.

 

Przykład z Mestre - podkreślono w jednym z komentarzy - ilustruje najlepiej sytuację na włoskim rynku pracy. Poprzedni rekord padł w maju w Turynie, gdzie prawie 3 tys. osób stanęło do konkursu rozpisanego przez miejscowy szpital. Oferowano etaty dla 5 pielęgniarek oraz pielęgniarzy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Czesław Czap 10:51:29 | 2018-08-30
Włochy zmagają się z kryzysem i bezrobociem to dlaczego przez tyle lat przyjmowali imigrantów z Afryki, którzy nic nie wnoszą tylko sprawiają problemy? Niepojęte.

Oceń 8 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?