Włochy: Genueńczycy oddają mieszkania tym, którzy stracili domy w katastrofie mostu

(fot. PAP/EPA/Alessandro Di Marco)

Mieszkańcy Genui oddali ponad 70 domów i mieszkań do dyspozycji tych, którzy stracili dach nad głową w rezultacie katastrofy mostu. Władze miasta na północy Włoch poinformowały, że niektóre z tych lokali znajdują się w Genewie, Grenoble i w Saint Tropez.

 

Bilans zawalenia się wiaduktu 14 sierpnia to 43 zabitych, kilkunastu rannych i kilkaset osób ewakuowanych z domów stojących w pobliżu. Część z tych budynków, jak zdecydowano, zostanie zburzonych. O niektóre mury niemal oparły się fragmenty konstrukcji, której pozostałości mogą zdaniem ekspertów w każdej chwili również runąć.

 

Władze miejskie przydzieliły już pierwsze lokale ewakuowanym rodzinom, a cała operacja znalezienia dla wszystkich dachu nad głową ma zakończyć się w ciągu kilku tygodni. Urząd miasta ogłosił zarazem, że sami genueńczycy zaoferowali łącznie 74 mieszkania tym, którzy je stracili; to zarówno kawalerki, jak i apartamenty o powierzchni ponad 150 metrów. Wiele z nich położonych jest blisko via Fillak, którą musieli opuścić mieszkańcy po katastrofie. Ale na tej liście są także mieszkania we Francji i Szwajcarii.

 

Obecnie władze Genui koordynujące operację niesienia pomocy i rozdziału lokali pośredniczą w kontaktach między dobroczyńcami a ewakuowanymi.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: most, genua

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook