Tłumy ludzi na ulicach witają papieża w Dublinie

(fot. PAP/EPA/WILL OLIVER)

Tłumy ludzi witają papieża Franciszka na trasach jego przejazdów po Dublinie. Wśród wiwatujących są zarówno mieszkańcy miasta, jak i liczne grupy turystów oraz pielgrzymi przybyli na Światowe Spotkanie Rodzin.

 

W sobotnie popołudnie Franciszek przejechał stojąc w papamobile z prokatedry Najświętszej Maryi Panny do prowadzonego przez ojców kapucynów ośrodka pomocy dla osób bezdomnych, działającego od kilkudziesięciu lat. Na 3-kilometrowej trasie przejazdu ulicami Dublina zgromadziły się tłumy. Setki ludzi czekały na papieża przez kilka godzin wokół tego kościelnego centrum pomocy w rejonie Church Street.

Na wszystkich ulicach ludzie trzymają w rękach chorągiewki w kolorach białym i żółtym, czyli watykańskiej flagi z napisem: "Witamy papieża Franciszka".

 

Irlandzkie media w relacjach z pierwszych godzin pobytu papieża w Dublinie zwracają uwagę na entuzjazm i spontaniczne wybuchy radości ludzi na ulicach. Podkreślają też, że cały świat patrzy na to, jak Irlandia, podnosząca się po skandalu pedofilii w Kościele, wita papieża, walczącego stanowczo z tym przestępstwami.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.59

Liczba głosów:

17

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook