MSW Ukrainy: napływ migrantów zaczyna zagrażać bezpieczeństwu państwa

(fot. Bumble Dee/shutterstock.com)

Masowy napływ nielegalnych migrantów na Ukrainę zaczyna zagrażać bezpieczeństwu narodowemu - oświadczył w środę ukraiński wiceminister spraw wewnętrznych Serhij Jarowyj.

 

"Masowy napływ nielegalnych migrantów jest krytycznie wysoki i niebawem stanie się to zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa" - powiedział podczas szkoleń służb granicznych i policyjnych w ośrodku dla migrantów w obwodzie czernihowskim.

 

Jarowyj przekazał, że tylko w ostatnich dwóch tygodniach na Ukrainie ujawniono 1 167 nielegalnych migrantów, z których większość została wydalona za granicę.

 

Część migrantów, którzy przybywają na Ukrainę, przyjeżdża tu z terytorium Rosji. Ukraińskie służby narzekają, że Rosjanie łamią międzynarodowe umowy o readmisji, gdyż nie przyjmują nielegalnych migrantów, odsyłanych im przez Ukrainę.

 

W ubiegłym tygodniu ukraińska policja i służby graniczne zatrzymały trzy grupy nielegalnych migrantów z Azji, którzy zmierzali do UE z Rosji, dokąd przybyli wcześniej jako kibice odbywających się tam na przełomie czerwca i lipca mistrzostw świata w piłce nożnej.

 

Na Ukrainie od lipca do końca sierpnia trwa akcja "Migrant" związana ze spodziewanym wzmożonym napływem nielegalnych imigrantów. Ogłaszając tę akcję, władze w Kijowie wyjaśniały, że jest ona skierowana m.in. przeciwko migrantom, którzy dotarli do Rosji jako kibice piłkarscy, by potem udać się do Europy Zachodniej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook