Statek z 87 migrantami przybył za zgodą hiszpańskiego rządu do portu Algeciras

(fot. shutterstock.com)

Statek organizacji Proactiva Open Arms z podjętymi przed tygodniem z morza 87 migrantami z Maroka, w tym 12 dzieci, przybył w czwartek za zgodą hiszpańskiego rządu do portu Algeciras na południu kraju. Wcześniej nie zgodziły się go przyjąć władze włoskie.

 

Uchodźcami zajmie się personel nowo utworzonego i otwartego w czwartek na terenie portu w Algeciras Centrum Opieki Tymczasowej. Wobec tych osób - podaje hiszpańska agencja EFE - zastosowane zostaną te same zasady postępowania, co w stosunku do migrantów docierających z Maroka do wybrzeży Hiszpanii na łodziach i pontonach.

 

Włoskie władze nie zgodziły się na przyjęcie migrantów

 

Hiszpańska organizacja pozarządowa Proactiva Open Arms nie zdołała w poprzedni czwartek uzyskać zgody włoskich władz na zawinięcie statku z migrantami do portu, zwróciła się więc do hiszpańskiego Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa Morskiego. Statek Open Arms pływa pod hiszpańską banderą.

 

Decyzją hiszpańskich władz strefa portowa, w której wylądowali migranci, została zamknięta dla przedstawicieli mediów, a Centrum Tymczasowej Opieki zapowiedziało, że obszernie poinformuje dziennikarzy o sposobie udzielenia pomocy tej grupie.

 

Dobrze wyposażony ośrodek dla migrantów

 

Jak poinformowało hiszpańskie MSW, nowy ośrodek dla migrantów w Algeciras ma dobrze wyposażoną przychodnię lekarską i szpital oraz oddzielne pokoje dla samotnych kobiet i mężczyzn, a także jest w stanie zapewnić opiekę nieletnim, którzy dotarli tam bez rodziców.

 

Proactiva Open Arms podała, że podczas swej misji na Morzu Śródziemnym od września 2015 roku do lipca br. uratowała ponad 26,7 tys. osób. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.18

Liczba głosów:

88

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bulwaPapieska 14:29:29 | 2018-08-10
bez czarnych braci czeka nas tak czy siak smierć. nie chce umierać w schronisku czy przytółku. Ja pracuje na emerytury innych, a kto będzie na moją - ja się pytam?

Oceń 421 19 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

aniolpokoju 14:10:17 | 2018-08-10
Dopóki nie otworzymy swoich serc na innych ludzi nie mamy czego szukać w KK...

Oceń 3 27 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook