Szwajcaria: w Alpach rozbił się drugi niewielki samolot pasażerski [AKTUALIZACJA]

(fot. Andrew Angelov/shutterstock.com)

W Szwajcarskich Alpach rozbił się w sobotę niewielki samolot pasażerski. Dziennik "Blick" poinformował, że nikt z pasażerów nie przeżył.

 

Katastrofa wydarzyła się zaledwie kilka godzin po tym, jak niedaleko rozbił się prywatny samolot, w którym zginęła czteroosobowa rodzina. Na razie nie ma informacji o tym, ile osób było na pokładzie samolotu należącego do lokalnych linii JU-AIR. Wiadomo tylko, że była to maszyna typu Ju-52, która przeznaczona jest dla 17 osób, w tym dla dwóch pilotów.

 

Wypadek miał miejsce po zachodniej stronie góry Piz Segnaz w kantonie Graubuenden. Lokalna policja poinformowała na Twitterze, że kolejne szczegóły tej katastrofy zostaną podane do wiadomości w niedzielę rano.

 

Mające siedzibę w miejscowości Duebendorf w kantonie Zurych linie JU-AIR oferują loty krajoznawcze, czarterowe i przygodowe. Do dyspozycji mają trzy samoloty JU-52, wyprodukowane w fabryce Junkersa.

 

Kilka godzin wcześniej w górach w środkowej Szwajcarii z niewyjaśnionych przyczyn rozbił się inny niewielki samolot pasażerski. Zginęła czterosobowa rodzina, w tym dwoje dzieci.

 

Jak podawał "Blick", do wypadku doszło około godz. 10 w pobliżu miejscowości Hergiswil niedaleko masywu Pilatus w Alpach Zachodnich, przy styku granic kantonów Lucerna, Obwalden i Nidwalden. Przyczyny obu wypadków będzie wyjaśniała miejscowa i krajowa prokuratura we współpracy ze specjalnym organem ds. wyjaśniania przyczyn wypadków (SUST) i regionalną policją.

 

[AKTUALIZACJA] 

 

Policja w szwajcarskim kantonie Gryzonia poinformowała w niedzielę, że w katastrofie zabytkowego samolotu Junkers Ju-52 zginęło w sobotę po południu 20 osób, wszystkie znajdujące się na pokładzie maszyny.

 

Samolot rozbił się o zbocze góry Piz Segnas na wysokości 2540 m n.p.m. Wśród ofiar jest 17 Szwajcarów i trzyosobowa rodzina z Austrii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook