Głód we wschodniej Afryce: Caritas apeluje o pomoc

(fot. Vlad Karavaev / shutterstock.com)

Szwajcarska Caritas zaapelowała do wspólnoty międzynarodowej o pomoc dla krajów Afryki Wschodniej: Sudanu Południowego, Somalii, Kenii i Etiopii.

 
Wydarzenia ostatnich miesięcy, takie jak ogromna susza, a z drugiej strony ulewne deszcze oraz wojny domowe pogorszyły już i tak bardzo trudną sytuację humanitarną w tych krajach.
 

Miliony ludzi cierpią z powodu głodu i braku wody pitnej - czytamy w komunikacie Caritas. Organizacja przypomina, że wiele tamtejszych regionów cierpi z powodu suszy, która trwa już od ponad 3 lat. Natomiast w tym roku, na przełomie maja i czerwca, ogromne ulewy i powodzie zmusiły tysiące Afrykanów do ucieczki i opuszczenia swych domów.

 

Sudan Południowy jest zagrożony najgorszym kryzysem humanitarnym od lat >>

 

Według szwajcarskiej Caritas setki tysięcy osób utraciło środki do życia, większa część zwierząt hodowlanych poginęła, spichlerze są puste i wyczerpało się ziarno przeznaczone do uprawy.

 

Z kolei w Somalii działalność terrorystycznej organizacji islamskiej Asz-Szabab doprowadziła do skrajnej nędzy wielu mieszkańców. W Sudanie Południowym ludzie cierpią z powodu ogromnej suszy oraz trwającej od 5 lat wojny domowej.

 

Kilkadziesiąt tysięcy osób bez dachu nad głową. PAH apeluje o pomoc >>

 

"Pomimo wielu projektów pomocowych przeprowadzanych przez Caritas Szwajcaria, sytuacja jest nadal dramatyczna - czytamy w komunikacie tej charytatywnej organizacji. - Tylko wsparcie ze strony wspólnoty międzynarodowej może położyć kres cierpieniom tak wielu osób".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook