Korea Płd.: pięciu zabitych w katastrofie śmigłowca wojskowego

(fot. shutterstock.com/MarcAndreLeTourneux)

Śmigłowiec południowokoreańskiej piechoty morskiej rozbił się we wtorek na lotnisku wojskowym w mieście Pohang w południowo-wschodniej części kraju.

 

Śmigłowiec runął na ziemię z wysokości ok. 10 metrów w czasie lotu próbnego po naprawie i zapalił się - przekazała Yonhap, powołując się na przedstawicieli piechoty morskiej.

 

Pięć spośród sześciu osób na pokładzie zginęło, a jedna odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. Wszyscy zmarli zostali zidentyfikowani jako żołnierze piechoty morskiej. W czasie gaszenia pożaru ucierpiał również jeden ze strażaków.

 

Armia powoła komisję dochodzeniową, by ustalić przyczyny katastrofy - powiedzieli przedstawiciele korpusu piechoty morskiej.

 

Rozbitą maszynę zidentyfikowano jako MUH-1 Marineon, przystosowaną na potrzeby piechoty morskiej wersję śmigłowca KUH-1 Surion, opracowanego przez południowokoreańską wytwórnię Korea Aerospace Industries (KAI). Śmigłowce MUH-1 zostały przekazane liczącemu blisko 29 tys. żołnierzy korpusowi piechoty morskiej w styczniu - podał Yonhap.

 

Koncern KAI wydał oświadczenie, w którym złożył kondolencje rodzinom żołnierzy tragicznie zmarłych w katastrofie.

 

"W pełni współpracujemy z wojskiem, by ustalić przyczynę wypadku (...) W czasie trwania dochodzenia chcielibyśmy poprosić media o powstrzymanie się od spekulacji dotyczących tych przyczyn" - napisano w komunikacie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook