Netanjahu: Izrael nie przyjmie syryjskich cywilów na swoje terytorium

(fot. shutterstock.com)

Izrael kontynuuje pomoc humanitarną dla uchodźców syryjskich uciekających przed wojną w kraju, lecz nie przyjmie na swoje terytorium żadnego cywila - zapowiedział w niedzielę premier Benjamin Netanjahu.

 

Izrael dostarczył tony żywności, odzieży i lekarstw uchodźcom znajdującym się przy granicy ze Wzgórzami Golan - przypomniał premier.

 

"Kontynuujemy obronę naszych granic, oferujemy na ile możemy pomoc humanitarną, lecz nie pozwolimy, aby uchodźcy znaleźli się na naszym terytorium - powiedział premier Netanjahu na cotygodniowym spotkaniu gabinetu.

 

Armia izraelska ogłosiła w niedzielę w komunikacie, że wzmocniła swe oddziały na izraelskiej części Wzgórz Golan. W komunikacie podkreślono, że "polityka nieinterwencji w konflikt syryjski pozostaje niezmienna dopóki suwerenność Izraela nie zostanie podważona, a jej obywatele nie będą zagrożeni".

 

W związku z ofensywą sił rządowych w południowo-zachodniej Syrii ze swych domów uciekło ponad 120 tys. osób. granicy syryjsko-jordańskiej; tysiące uciekły na granicę z kontrolowanymi przez Izrael Wzgórzami Golan - podało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 

Uważając, by nie dać się wciągnąć w konflikt, Izrael wielokrotnie uderzał na terytorium Syrii, szczególnie na konwoje broni, która, według niego, była przeznaczone dla libańskiego Hezbollahu, sojusznika reżimu syryjskiego i wroga państwa żydowskiego. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 07:18:31 | 2018-07-03
Moralość Kalegp.Wielu Żydów ma żal,że tak mało było tych,którzy im pomagali w czasie II wojny.A teraz c;-oto naród żydowski ma szansę zdać egzamin z człowieczenśtwa.I co ?kto nie jest Żydem ma umierać?Syryjczycy nie mogą przekroczyć granicy Izraela,bo Izrael,mimo że składa się głównie z imigrantów,jest tylkp dla Żydów.Obłuda,obłuda,obłuda......do nieskończoności   .A tylu Polaków straciło życie za ukrywanie Żydów w II wojnie.

Oceń 1 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook