Ukraina: Jedna osoba zabita, czworo rannych w napadzie na romski obóz

(fot. PAP/EPA/STEPAN FRANKO)

Jedna osoba została zabita, a cztery ranne w ataku na obóz Romów, do którego doszło na przedmieściach Lwowa - poinformowała w niedzielę lokalna policja. Jest to kolejny brutalny napad na przedstawicieli romskiej społeczności na Ukrainie w ostatnich miesiącach.

 

Zabity to 24-letni mężczyzna, który zginął od ciosów zadanych nożem. Trzy osoby: 19-letniego chłopaka, 30-letnią kobietę i jej 10-letniego syna, którzy także zostali ranieni nożem, hospitalizowano. Do napadu doszło w sobotę w nocy.

 

Policja przekazała, że w związku z atakiem zatrzymano siedem osób. Są to młodzi ludzie w wieku od 16 do 18 lat. Lwowski portal "Zaxid.net" (czyt. zachid.net ) podał, że należą oni do organizacji "Trzeźwa i zła młodzież", związanej z neonazistowskim ruchem Misanthropic Division.

Mer Lwowa Andrij Sadowy oświadczył, że władze miasta nadały napadniętym osobom ochronę.

 

"Człowiek, który zginął, był dźgany nożami z jednoznacznym zamiarem zabójstwa. Mamę porżnięto za to, że próbowała ochronić swoje 10-letnie dziecko. Proszę, byście wyobrazili sobie tę scenę przed tym, jak będziecie pisali komentarze w stylu 'i dobrze im tak'. Historia pokazuje, że odległość od cywilizowanej istoty ludzkiej do bezdusznej bestii jest niewielka. Bądźmy ludźmi!" - napisał Sadowy na Facebooku.

 

Poprzednio do napadów na romskie obozy dochodziło na Ukrainie 23 maja w obwodzie tarnopolskim, 9 maja w obwodzie lwowskim oraz 7 maja i wcześniej, 22 kwietnia, w Kijowie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?