Portugalia: manifestacja przeciwników eutanazji pod parlamentem

(fot. PAP/EPA/TIAGO PETINGA)

Kilkuset przeciwników legalizacji eutanazji protestowało pod budynkiem portugalskiego Zgromadzenia Republiki w Lizbonie.

 

Wśród uczestników wiecu byli m.in. członkowie organizacji katolickich, działacze pro-life, a także politycy chadecko-ludowego ugrupowania CDS-PP.

 

Wielu protestujących wskazywało, że decyzja o przyjęciu nowego prawa będzie zależała od postawy w czasie głosowania deputowanych Partii Socjaldemokratycznej (PSD), powołującej się na wartości chrześcijańskie i należącej w Parlamencie Europejskim do Europejskiej Partii Ludowej, czyli frakcji tzw. Chrześcijańskich Demokratów. Odnotowali, że część deputowanych PSD we wcześniejszych głosowaniach w kwestiach moralnych głosowała niezgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego.

 

W debacie nad projektami legalizacji tzw. śmierci wspomaganej, złożonymi przez rządzących krajem socjalistów (PS) oraz Blok Lewicy (BE), postawę przeciwną eutanazji zaprezentuje Portugalska Partia Komunistyczna (PCP). Niespodziewanie liderzy tego ugrupowania wezwali w ostatnich dniach swoich deputowanych do głosowania na “nie" w sprawie tzw. śmierci wspomaganej. Debata może odbyć się jeszcze w maju br.

 

Środowiska katolickie w Portugalii prowadzą od kilku tygodni różnego rodzaju protesty i akcje sprzeciwu wobec głosowania w parlamencie nad projektami dotyczącymi legalizacji eutanazji. Do protestów przyłączyli się też przedstawiciele siedmiu innych związków wyznaniowych, którzy wspólnie z portugalskim Episkopatem podpisali w Lizbonie 17 maja wspólną deklarację sprzeciwiającą się próbom legalizacji eutanazji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook