Premier: Polska może być krajem wysoko zaawansowanych technologii

(fot. EPA/STOYAN NENOV)

Z gospodarczego punktu widzenia Polska może być krajem wysoko zaawansowanych technologii, który wytycza pewne trendy; mamy też legitymację do tego, by zaproponować nowy kontrakt społeczny oparty o solidaryzm - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

 

W czwartek rozpocznie się VIII Kongres "Polska Wielki Projekt". Premier podkreślił w radiowych Sygnałach Dnia, że Kongres jest miejscem, gdzie będą się "wykuwać myśli gospodarcze przyszłości".

 

Dopytywany, "gdzie widzi Polskę za 10-20 lat" ocenił, że "z gospodarczego punktu widzenia, Polska może być krajem wysoko zaawansowanych technologii, który wytycza pewne trendy". Dodał, że w branży high-tech zatrudnienie będą mogli znaleźć najwyżej wykwalifikowani specjaliści, tacy jak informatycy czy inżynierowie.

 

"Chciałbym też, żeby Polska pokazała światu na czym powinien polegać nowy kontrakt społeczny, nowy ład społeczny, który się kształtuje na naszych oczach" - oświadczył Morawiecki. Jego zdaniem, model który funkcjonował od czasów zakończenia II wojny światowej, przez zmiany społeczne, które od tego czasu zaszły, stał się nieaktualny i niesprawiedliwy.

 

"My musimy, a zarazem poprzez dziedzictwo +Solidarności+ mamy najlepszą legitymację z możliwych (...) żeby zaproponować nowy kontrakt społeczny oparty o solidaryzm, a jednocześnie o głęboką myśl wykorzystywania zasobów w sposób bardziej równomierny, sprawiedliwy" - powiedział szef rządu. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook