11 Irańczyków wśród zabitych w izraelskich nalotach w Syrii

(fot. EPA/YOUSSEF BADAWI)

Co najmniej 11 Irańczyków zginęło w nalotach przeprowadzonych w czwartek przez Izrael - podało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

 

"Zginęło co najmniej 27 proreżimowych bojowników: sześciu żołnierzy syryjskich i 21 cudzoziemców, w tym 11 Irańczyków" - poinformował dyrektor Obserwatorium Rami Abdel Rahman, który wcześniej podawał bilans 23 zabitych, lecz nie precyzował, czy wśród nich byli Irańczycy.

 

Dziesiątki nalotów przeprowadzonych przez Izrael

 

Izrael przeprowadził dziesiątki nalotów na obszary, gdzie stacjonują irańscy doradcy wojskowi, twierdząc, że odpowiada na ataki rakiet irańskich wystrzeliwanych z terytorium Syrii na część Wzgórz Golan zajmowanych przez Tel Awiw.

 

W ostatnich miesiącach Izrael wielokrotnie atakował też w Syrii domniemane obiekty libańskiego Hezbollahu. Agencja Reutera pisze, że Izraelczycy obawiają się, iż Iran i jego libański sojusznik Hezbollah, przekształcają Syrię w nowy front przeciwko państwu żydowskiemu. Izrael argumentuje, że celem jego niezbyt częstych ataków w Syrii jest niedopuszczenie do tego. Z kolei Teheran zapowiedział odwet po kwietniowym nalocie na syryjską bazę lotniczą, w którym zginęło siedmiu Irańczyków.

 

Iran o ten atak oskarża Izrael. Izrael postrzega Iran jako największe zagrożenie dla swego istnienia i już wcześniej atakował irańskie siły w Syrii oraz sprzymierzone z nimi bojówki. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Czesław Czap 09:13:30 | 2018-05-13
Napiszecie coś o zamachach w Indonezji? Muzułmanie mordują chrześcijan, halo! Deon, jest tak kto?!

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook